© 2022 Mavihaller

Mavi’den Bir Tutku Güzellemesi: “Odalardan”

Diskografisinde sözü ve bestesi kendisine ait bir çok single, Ep ve albüm bulunan Mavi, en son Kasım 2021’de “Umduğum Gibi” isimli teklisini yayınlamış ve hem müzikal hem artistik duruşu anlamında önceki yıllarından farklı ve sürprizli işlere imza atacağını kanıtlamıştı.

Odalardan” şarkısı da bir alternatif pop şarkısı olarak “Umduğum Gibi”nin özgür ve deneysel ayak izlerini takip ediyor, sırtını akustik altyapılı ve gitar ağırlıklı bir sounda yaslamış ve daha melodik bir yerden sesleniyor olsa da, taşıdığı elektronik öğeler onu alıştığımız pop müziğin dışına çıkarıp, indie/alternatif pop dünyasına yerleştiriyor. Ara melodideki sürpriz etnik dokunuş ise yine coğrafyanın ve şimdiki zamanın dışında bir iş yapılmak istendiğinin göstergesi.

“Odalardan”; tıpkı önceki tekli gibi Mavi tarafından yazılıp bestelendi ve TNK grubunun solisti Caner Karamukluoğlu tarafından düzenlendi. Mavi ve Caner başarılı işbirliklerini Mavi’nin önümüzdeki aylarda yayınlayacağı yeni şarkılara da taşıyacaklar.

Mavi, “Odalardan”ın görsel dünyasını fotoğrafçı ve yönetmen Begüm Koçum’a emanet etti.
Videoda, çocukluğumuzdan beri utandığımız çıplaklık ve korktuğumuz yalnızlık duygusu Mavi’nin bedeni ve renk kodları üzerinden anlatıldı. Tıpkı şarkının sözlerinde olduğu gibi arzusu korkularına ağır basan bir karakter resmedildi. Hipnotize edici sekanslarıyla şarkının sürükleyici altyapısını da taşıyan video, ilk teklinin videosundan da ipuçları taşıyıp “bölüm 2”yi izlediğimizi düşündürüyor. Sonundaki eklenmiş karesiyle de bir sonraki şarkı ve videonun da yine bir devam işi olacağını gösteriyor.

Eser Listesi

(Eser adının üzerine tıklayarak şarkı sözlerine ulaşabilirsiniz.)

1. Odalardan

Kör bir fırtına
Fırtınada uyuyamam
Karanlık tenha sokak
Gözlerimi senden ayıramam
Yanar mıyım dokunursam
Ölür müyüm alışırsam
Kimbilir

Çıkmayalım odalardan
Çarpışıp bölünüp bağır çağır
Başıma ne geldiyse arzudan
Ve yalnızlık çok ağır

Söz, müzik: Mavi
Düzenleme: Caner Karamukluoğlu
Back Vocal: Caner Karamukluoğlu, Gözde Öney
Mix: Derin Bayhan
Mastering: Demirhan Baylan

Video Klipleri

Fotoğraflar

Diğer Albümleri

Sosyal Medya Hesapları

Instagram'da Takip Et

Facebook'da Takip Et

Twitter'da Takip Et