Mavi Biyografi

İstanbul doğumlu olan Mavi, avukatlık kariyerini geride bırakıp, kendi bestelerini paylaşmaya karar verdikten sonra, akustik tınılara ve güçlü liriklere sırtını dayayan şarkılar yayınladı.

Kendi adını taşıyan ilk Ep’si (2011) ve çıkış şarkısı “30” ile müzik yolculuğuna başlayan Mavi, “Kaptan” (2012) ve “Aç Kapıyı” (2012) isimli Ep’leriyle yolculuğuna devam etti. 2014 yılında yayınladığı 10 şarkılık “Şimdi” albümü, ve özellikle “Yakışmaz Bana” şarkısı ve “Bir Kış Masalı” cover çalışmasıyla ilgi toplayan Mavi, 2015 yılında yayınladığı single’ları “İki Ateş” ve “Dişi Kuş”un devamında “Saz Söz Mavi” adını verdiği ve yine kendi yazdığı 10 şarkıdan oluşan albümünü yayınladı. Bu albümden “Silmesinler İzlerimi” ve “Gidersen” gibi şarkılarla geniş kitlelerle buluşan Mavi, albümün bütün şarkılarını İstanbul temalı video kliplerle süsledi.

2020 yılında ise Bodrum’da kaydedilen ve Berkant Çelen’in müzik direktörlüğünü yaptığı “Karya Kayıtları”nı yayınladı. Bu albüm ilhamını Ege’den almakta, ihtirasının yanında büyük bir sadelik barındıran şarkılar ve videolardan oluşmakta idi.

“Karya Kayıtları”nı bir dönemin kapanışı olarak nitelendiren Mavi, son aylarda yayınladığı teklileri “Umduğum Gibi”, “Odalardan”,“Gizli” ve “Çıplak” ile müzik dünyasındaki yeni kimliğini tanıtmış oldu.

Sanatçı halen Bodrum’da yaşıyor, yazmaya, keşfetmeye ve şarkı söylemeye devam ediyor.

Albümleri

Sosyal Medya Hesapları

Instagram'da Takip Et

Facebook'da Takip Et

Twitter'da Takip Et